Bądź pozdrowiona, Maryjo!

dodane 2013-08-20 18:36

xzw

Podczas 47. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy zabrzmiały utwory maryjne wykonane przez Puellae orantes.

Bądź pozdrowiona, Maryjo!   Archiwum Chóru Puellae Orantes Koncert w Krynicy

Dziewczęcy chór katedralny Puellae orantes wystąpił w Krynicy podczas 47. Festiwalu im. Jana Kiepury. Koncert odbył się w kościele św. Antoniego w Krynicy w uroczystość Wniebowzięcia NMP. Chór, pod dyrekcją ks. Władysława Pachoty, wykonał utwory o tematyce maryjnej. Partie solowe wyśpiewała Aleksandra Topor. Zespołowi i solistce towarzyszyła na harfie Elżbieta Baklarz.

Występ był przy okazji promocją najnowszej płyty chóru „Ave Maria”. – Płyta „Ave Maria” zawiera 15 najpiękniejszych utworów do łacińskiego tekstu „Pozdrowienia anielskiego”. Jest to przekrojowy repertuar od chorału gregoriańskiego poprzez renesans, romantyzm, neoromantyzm, aż po muzykę współczesną. W albumie znajdą się m.in. najsłynniejsze i najbardziej znane dzieła skomponowane przez: J.S. Bacha, Ch. Gounoda i F. Schuberta, zaaranżowane specjalnie dla chóru. Wyjątkowym akcentem są utwory skomponowane na zamówienie chóru Puellae Orantes przez polskich kompozytorów: Pawła Łukaszewskiego, Pawła Sydora, Miłosza Bembinowa, a także opracowanie utworu Michała Lorenca – wybitnego kompozytora muzyki filmowej. Starannie dobrany repertuar, a także zespół wykonawczy (chór dziewczęcy, sopran solo, kwartet smyczkowy i harfa) pozwoliły na przygotowanie płyty o ciepłym, lirycznym charakterze. Materiał dźwiękowy został nagrany na przełomie maja i czerwca 2012 r. we wnętrzach zamku w Nowym Wiśniczu. Wydawcą płyty jest „Musica Sacra Edition” – czytamy na stronie chóru.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | FESTIWAL JANA KIEPURY, KRYNICA, PUELLAE ORANTES, TARNÓW

Dodaj swój komentarz »

   Aby śledzić dyskusję .   

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.

Tylko w Gościu

 
 
 

Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą one m.in. do tego, by zagłosować w sondzie lub się zalogować. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób. Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.

OK|więcej informacji