złote popołudnie złote popołudnie złote popołudnie

Magia harfy

Elżbieta Baklarz to harfistka urodzona w Krakowie. W czerwcu 2001 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie i otrzymała tytuł magistra sztuki. Gościnnie współpracuje z orkiestrą Sinfonietta Cracovia i Amadeus, orkiestrami symfonicznymi, Operą Śląską w Bytomiu, Operą na Zamku w Szczecinie, a także Sinfonią Varsovia, Filharmonią Narodową, Teatrem Wielkim, K&K Philharmoniker, Alvarez Chamber Orchestra oraz Orquestra do Norte.
Brała udział w wykonaniu szeregu utworów symfonicznych, oratoryjnych i kameralnych. Wiele z nich komponowanych było z myślą o powierzeniu jej właśnie roli pierwszej wykonawczyni i interpretatorki dzieł muzycznych, np. B. Scheaffer "Sonata na skrzypce i harfę", "Fur Elise", M. Negrey "Vitis Mistica", A. Walaciński "Hieroglif", M.Ptaszyńska "Euridice's Dream", M. Mengjiqi "Quae mane oramus", T. Pehlken "Drei gesanges", Sz. Tesarowicz "Kantata Tchnienie Miłosci". Obok indywidualnych recitali była solistką orkiestr kameralnych, m. in.: Concerto Lamelli, Sinfonietta i Forum Sinfonia i Orkiestra G.F. Telemanna.
Uczestniczyła w nagraniach pod dyrekcją wybitnych dyrygentów polskiej i światowej sceny muzycznej, nagrała programy dla TVN, Telewizji Kraków, a także RMF FM. Brała udział w pracach Internationale Bach Akademie i Internationale Junge Orchester Akademie. Rozwija również działalność artystyczną w kameralistyce.